Služby

  • STŘÍHÁNÍ A TRIMOVÁNÍ PEJSKŮ MALÝCH PLEMEN
  • Vířivé koupele pro pejsky (léčivé i relaxační)
  • Prodej šamponů, kondicionérů a kvalitních hřebenů
  • Čištění zubního kamene bez použití narkozy
  • Na požádání lze vyfotit pejska před a po úpravě (foto zašlu do mailu)
  • Masáže pro pejsky (www.trotaraw.cz)
         

 

Úpravou pejsků se zabývám od roku 2008. Vrátila jsem se tam, kde je mi nejlépe,mezi pejsky. Splnil se mi sen z dětství – jsem majitelkou psího salonu  a můžu dělat práci, která mě nesmírně baví a naplňuje.

Zabývám se také chovem a loveckým výcvikem pejsků, jsem majitelkou chovatelské stanice Bohemia Abies. Naše tři fenečky Adélka, Bibi a Fionka se pravidelně účastní výstav. Jedná se o plemeno jezevčík drsnosrstý trpasličí/králičí. Více info v sekci Bohemia Abies.

Pravidelně se účastním odborných seminářů, protože každé plemeno má svoje specifika, která je potřeba při kvalitní úpravě znát a respektovat. Jsem členem Pet Grooming Association of the Czech Republic (http://www.pgacr.cz/)

V salonku používám pouze kvalitní kosmetiku (PSH, YUUP, Iv San Bernard), každý pejsek má svůj ručník, nepoužívám žádné tišící prostředky, majitel může být přítomen. K prodeji zákazníkům nabízím kvalitní šampony a hřebeny, které opravdu fungují.  Ráda poradím a vysvětlím, jak správně o pejska pečovat, aby jeho srst byla zdravá, krásná a nezacuchaná.

Na výstavy upravuji plemena jezevčík, boloňský psík, havanský psík, coton de tulear, jack russel teriér, border teriér, shi-tzu, jorkšír, grifonek.

Při úpravě pejsků respektuji standard plemene. Ale jsem schopná střih přizpůsobit i přání zákazníka. Např. havanský psík, který chodí na výstavy, se nestříhá. Jsou ale majitelé, kteří se chovem havaňáčků nezabývají a proto chtějí pejska ostříhat. Nemám s tím problém, havanský psík, když se hezky upraví, vypadá jako plyšák a od majitelů vím, že po ostříhání se jim uleví, omládnu, jsou hravější. A hlavně, česat se sice musí pořád, ale není to taková práce, jako když je srst dlouhá. Což je potom, samozřejmě, výhoda i pro majitele 🙂

     

Majitel může být u stříhání přítomen. Ale z vlastní dlouholeté zkušenosti to doporučuji především u štěňátek, kdy je pejsek v salonku poprvé a neví, co celá procedura obnáší, proto se cítí lépe, když má u sebe svého páníčka. Postupem času si zvykne a naučí se česat, držet a celý proces, který trvá znruba hodinu a půl (včetně koupání a fénování) zvládne sám.

Dále pak u pejsků, kteří jsou třeba z útulku, mají svoji minulost a jsou silně fixovaní na své nové páníčky, tam také doporučuji, aby majitel byl u úpravy přítomen.

U ostatních pejsků to u mě v salonku funguje prakticky jako ve školce, pejska si převezmu, domluvíme se s majiteli, co vše budeme ten den dělat a dohodneme čas, kdy si pro pejska přijde. Někdy se v salonku pejsci  potkají a pak si tam spolu i pohrají. Prostě jako ve školce 🙂